Indaplovės: ar verta turėti?
Indaplovę buvo mėginta kurti ne kartą. Pirmasis rimtesnis pavyzdys Jungtinių Amerikos Valstijų visuomenei buvo pristatytas 1850 metais. Šią indaplovę sukūrė Joelas Houghtonas. Įrenginys buvo medinis, mechanizmą reikėjo sukti ranka, tad šios pirmosios indaplovės efektyvumu ir funkcionalumu išties galima suabejoti.
Kaip veikia indaplovė
Pirmiausia į indaplovę pripumpuojama vandens. Kai pribėga pakankamai, vandens plūdė blokuoja jo tiekimą. Kaitinimo elementas sušildo vandenį iki reikiamos temperatūros, tada į jį patenka druskų ir jos suminkština vandenį. Į vandenį subėga ir įpiltas indų ploviklis. Pompa stumia vandenį aukštyn į sparnų purškiklius. Vanduo išpurškiamas ant nešvarių indų ir drauge su nešvarumais teka žemyn. Vanduo filtruojamas čia pat indaplovėje ir juo vėl plaunami indai. Baigus plauti, vanduo išpumpuojamas. Į indaplovę pribėga švaraus vandens, į jį patenka skalavimo skysčio ir indai išskalaujami. Galiausiai jie kaitinami, kol išdžiūsta.
1. Vanduo su plovikliu nuplauna nešvarumus
Karštas vanduo yra purškiamas ant indų ir drauge su nešvarumais teka žemyn. Vanduo purškiamas visomis kryptimis, kad neliktų nešvarių paviršių.
2. Skalavimas
Kai indai skalaujami, į vandenį pilama specialaus tirpalo, kuriame yra rūgščių, alkoholio. Mišinys pakeičia vandens paviršiaus tamprumą, tad ant indų nesusidaro vandens lašų. O tai reiškia, kad ant išdžiūvusių indų nelieka vandens lašelių pėdsakų.
3. Džiovinimas
Indaplovės kaitinimo elementas kaitina jos sieneles, šildo indus ir vandens likučiai išgaruoja. Garai kondensuojasi ant vėsesnių indaplovės lubų ir nulaša žemyn.
Svarbu žinoti
Išorė
Indaplovių kūrėjų nestinga, tad ir dizaino variantų yra kokių tik širdis geidžia. Verta rinktis indaplovę, kuri kainuoja apie 500 EUR. Apskritai jų kainos svyruoja nuo 300 EUR iki 1.600 EUR. Renkantis indaplovę, svarbu įvertinti, kiek žmonių yra šeimoje, ar dažnai jums tenka plauti indus ir kiek vietos šiam įrenginiui galite skirti. Būtinai atsižvelkite į ekonomiškumo lygį. Jis parodys ne tik tai, kiek elektros ir vandens sunaudos indaplovė, bet signalizuos apie skalavimo ir džiovinimo efektyvumą.
Funkcijos
Beveik visose šiuolaikinėse indaplovėse numatytas režimas, jį nustačius įrenginys dirba ne visu pajėgumu. Tai reiškia, kad plaunami tik viršutiniame arba tik apatiniame stalčiuose sudėti indai. Pačiose moderniausiose indaplovėse yra sumontuotų jutiklių ir jie nustato ne tik indų, bet ir ant jų sienelių esančių nešvarumų kiekį. Dažniausiai indaplovėje yra ir laiko nustatymo mechanizmas, jį įjungus indus galima plauti naktį ar bet kokiu kitu jums patogiu metu.
Vandens kietumas
Visose indaplovėse yra numatyta galimybė minkštinti vandenį, t.y. neutralizuoti jame esančias kalkes. Skirtingose vietovėse vandens kietumas yra nevienodas. Specialistai rekomenduoja prieš pradedant naudotis indaplove išsiaiškinti, kokia kalkių koncentracija yra vandenyje. Drauge su indaplove dažniausiai galima įsigyti ir specialių vandens kietumą nustatančių priemonių. Sužinoję kalkių kiekį, galėsite atitinkamai sureguliuoti mechanizmą, tiekiantį į vandenį specialių jį minkštinančių druskų. Jei vanduo bus pernelyg kietas, ant išplautų indų sienelių gali likti kalkių pėdsakų.
Informacija parengta pagal http://www.delfi.lt/gyvenimas/naujos_formos/indaploves-ar-verta-tureti.d?id=11347040#ixzz3PFnv6TRC